środa, lipca 11, 2007

Siostra poleca: J*DaVeY

Sezon ogórkowy w pełni i mało się dzieje ale nie mogę pozwolić sobie i wam tak gnić w bezczynności zatem coś specjalnego dla was. Do napisania tego posta szykowałam sie od kiedy posiadam tego bloga. Wreszcie mi wyszło.


Eklektyczny duet J*DaVeY czyli wokalistka Jack Davey (Brianna Cartwright) i producent Brook D'Leau mają muzykę we krwi. Na Jack miał duży wpływ klasyczny Jazz i dźwięki póxnych lat 70tych. Brook a ukształtowała New Wave oraz Pop-Rock wpostaci Prince'a, Talkin Heads i The Police. Juz w młodości wiedzieli, że muzyka zmieni ich życie. Spotkanie zaaranżowane w 1999 roku przez wspólnego przyjaciela doprowadziło do tego, ze te dwa supertalenty zdecydowały się wprowadzić w życie swoje muzyczne plany i stworzyć duet.

Jack i Brook pasują do siebie jak ulał łacząc w studiu hip-hop, soul i new-wave. Jack dołaczyła do ich wspólnych produkcji śpiew z pogranicza soul i duet obrał nowy kierunek, który trudno określić. Elektro-soulowy futurystyczny punk-rock? Dźwięki J*DaVeY sa tak nieprzewidywalne, że daleko im do klasyfikacji. Obecnie duet ten można określić jako kombinację Eryki Badu, Prince'a i Radiohead z wyraźnymi śladami funku i innymi dźwiękami przyszłości, które musza dopiero zostać nazwane. Można ich umieścić w tej samej kategorii co ich byłych wspólpracowników Sa-Ra Creative Partners lub Platinum Pied Pipers.
Przez kilka lat duet ten grywał regularne koncerty w całych Stanach, powoli budując swoja reputację unikatowego, jedynego w swoim rodzaju zespołu. J*DaVeY mają w swojej karierze również takie przypadki jak nagrywanie muzyki do telewizyjnych seriali - CSI: New York czy Entourage. Ich kariera jednak nabrała tempa dopiero po wydaniu składanki Ubiquoty Records Rewind! w 2006 roku na której znalazł się cover piosenki "Dirty Love" Franka Zappy w ich wykonaniu. Na początku bieżącego roku J*DaVeY podpisali swój pierwszy duży kontrakt z wytwórnią Warner Bros.


J*DaVeY ma na swoim koncie na razie same epki - większośc z nich jest nieoficjalna i nigdy nie wydana na płytach. Wszystko co znalazłam w sieci zamieszczam przed wami. Także jedyny teledysk tej grupy i filmik o J*DaVeY z ich oficjalnego MySpace. Popatrzcie. Posłuchajcie. Pokochajcie.

J*DaVeY collection:

http://rapidshare.com/files/39898308/J_Davey_Heatrocks.zip

http://rapidshare.com/files/39899108/J_Davey_Live_In_NY.zip

http://rapidshare.com/files/39899463/J_Davey_Live_In_Session_With_Giles_Peterson.zip

http://rapidshare.com/files/39899811/J_Davey_-_4000_AD.zip

http://rapidshare.com/files/39900644/J_Davey_Babies_part_1.zip

http://rapidshare.com/files/39901527/J_Davey_Babies_part_2.zipJ*DaVeY - Mr MisterNie widzisz? -> http://pl.youtube.com/watch?v=536v6jOZrmo

Dowiedz się więcej o J*DaVeY:
Strona oficjalna
MySpace
J*DaVeY - 8 years in the making (promo)Nie widzisz? -> http://pl.youtube.com/watch?v=LxTkCpRLXvI

Brak komentarzy: