poniedziałek, listopada 26, 2007

Siostra poleca: Muhsinah


Być może słyszeliście już jej imię bo Muhsinah pojawiła się już w rekomendacjach na wielu blogach, między innymi na zawsze słynnym Okaypleyerze. Może spojrzycie na nią i pomyślicie, że to kolejna indio-arie podobna panienka ale za słowem Muhsinah kryje się o wiele więcej. Muhsinah to przede wszystkim producentka swoich wszystkich utworów. Nie, nie pomyliłam się. Ta dziewczyna sama produkuje sobie bity. Poza tym jest także autorką tekstów oraz wszystkich intrumentali i kompozytorką. Sama zamuje się też aranżem. Do tego na sam koniec dodam skromnie, że śpiewa. I to bardzo przyjemnie.

Inspiracje dla niej stanowi wszystko: psychodeliczny jazz, soul, pop i hip hop. Nie umiem określić dobrze kategorii w jakiej się porusza muzycznie. Nazwijmy to może Future Soul. Wszystko to tez można usłyszec na jej debiutanckiej płycie "day.break", którą wyprodukowała w 100% samodzielnie. Płyta jest eklektyczna i gmatwa różne gatunki do granic możliwości ale jej niewątpliwą zaletą jest to, że pomimo podróży w różne udziwnione muzyczne rejony jest wciąż przystępna dla zwyklego słuchacza. Wcześniej artystka użyczyła swojego talentu na utworach Little Brother "Get Back" i Hezekiah "I Predict A Riot".
Jeśli chcecie zaznać czegoś nowego i świeżego w kategorii soul-pochodnej, polecam zapoznać się z Muhsinah.
Na zachętę jeden utwór z płyty do sprawdzenia oraz teledysk.


Muhsinah - Construction

6 komentarzy:

Bahia Oawi pisze...

jestes moze w posiadaniu plyty? :> chetnie bym sprawdzila.

* pisze...

Ja również :D
A tak btw, to chciałam serdecznie podziękowac za Ledisi, dla mnie mistrz.

siostra pisze...

nie mam całej płyty :(

Anonimowy pisze...

zaznaczam ze jeszcze nie przesluchalem muhsinah natomiast pojecie future soul juz raczej funkcjonuje np w odniesieniu do takich wykonawcow jak clara hill, 4hero, peven everett itp. - czyli soul w polaczeniach z broken beat'ami czy nu jazz'em, czasem z majacy niewiele wspolnego nawet z neo-soulem, o klasycznym nie wspominajac ;) wiec moze sie zalicza.

evika pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
evika pisze...

swietne! ale niestety nigdzie nie mozna znaleźć plyty :(
jesli macie construction to się podzielcie bo jest niesamowite