środa, czerwca 27, 2007

Jill Scott - Rozwód w stylu Neo-Soul

Jill Scott po koncercie w Nowym Jorku

To już oficjalne. Po miesiącach plotek i spekulacji potwierdzono, że Jill Scott znowu zostanie singlem.
Scott, zdobywczyni dwóch nagród grammy i siła napędowa ruchu neo-soul, jest w trakcie procedury rozwodowej - rozchodzi się z długoletnim partnerem, mężem Lyzelem Williamsem.
Para pobrała się w 2001 roku na Hawajach podczas wakacji. Williams był wówczas cenionym grafikiem i DJ'em. Scott i Williams spotykali się przez 7 lat zanim zdecydowali się na ślub.
Chodziliśmy do klubów, tańczyliśmy, piliśmy, bawiliśmy się (...) tak artystka mówiła o Williamsie w 2001 roku w wywiadzie dla magazynu "Launch". Ale również chodziliśmy do wesołych miasteczek i na długie spacery. Tak bardzo dobrze czułam się w jego towarzystwie. Cieszę się, mogę powiedzieć, że jestem niezmiernie szczęśliwa, mając go w swoim życiu.
Williams był źródłem inspiracji dla wielu kompozycji Jill, m.in. dla jednego z bardziej lubianych przez fanów utworów Scott "He Loves Me (Lyzel In E Flat)" wykonywanego później także przez Karen Clark-Sheard i Beyonce Knowles.
Ostatnio JIll Scott wystąpiła jako clue dwudniowego festiwalu "Verizon Presents Two Nights Of Soul" w Nowym Jorku podczas którego wystapili także Robin Thicke i Chacka Khan.
Podczas 90-minutowego setu nowo ochrzczona "żywa legenda" (jak nazwała ją gospodarz wieczoru Mo'Nique) zdawała się zmagać ze swoim materiałem, przeskakując piosenki ze swojego repertuaru i zapominając słowa do swojego hitu "Getting in the Way". Zmieniła także słowa do "He Loves Me" na "You Love Me", które wykonała we wspaniałym vibratto i sprawiła, że tłum oszalał.
Uważany za najlepszego przyjaciela, Williams przejął stery nad karierą Scott i wraz z jej ochroniarzem zajął się jej menadżmentem. W chwili obecnej koncerty organizuje jej William Morris Agency i rzekomo Scott sama zajmuje się swoją karierą.
35-letnia gwiazda wydała właśnie nowy kawałek - groove'ujący manifest "Hate On Me". Sama Scott ma się pojawić na nadchodzącej okładce magazynu "Essence" w którym opowie historię swojego rozwodu. Ostatnio Jill zakończyła pracę nad filmem "Why Did I Get Married" (Czemu Wzięłam Ślub) w reżyserii Tylera Perry, w którym zobaczymy także Janet Jackson.
Obecny rzecznik prasowy Jill Scott - Chris Chambers (pracuje również dla Ushera) twierdzi, że jej nowy album ukaże się na jesieni.

Jill Scott i Lyzel Williams

Brak komentarzy: