Pokazywanie postów oznaczonych etykietą remembering. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą remembering. Pokaż wszystkie posty

czwartek, kwietnia 26, 2007

Remembering Lisa "Left Eye" Lopez

Wczoraj upłyneło 5 lat od smierci Lisy "Left Eye" Lopez, członkini legendarnej grupy TLC.

Lisa "Left Eye" Lopes pisała teksty dla TLC i rapowała, urodziła się 27 maja 1971 roku w Filadelfii. Śpiewać zaczynała w szkole, w rodzinnym mieście. Wydała solową płytę, zaśpiewała piosenkę z ex-spajsetką, przez pewien czas prowadziła program w MTV ("The Cut"), miała własną wytwórnię płytową, przejawiała zainteresowania szyciem. Pod koniec 2001 roku zmieniła pseudo na mało wymawialne - N.I.N.A., co oznacza po angielsku "New Identity Non Aplicable". Na swoim koncie miała też wyrok w zawieszeniu. Po przeprowadzce do Atlanty w 1990 roku Lisa poznała Tionne "T-Boz" Watkins i Rozondę "Chilli" Thomas. Tak powstało TLC, z którym Lisa wydała 3 płyty, napisała dla grupy wiele ogromnych przebojów, a potem pomyślała o karierze solo. W 2001 roku ukazała się debiutancka płyta Lisy pod tytułem "Supernova". Promowanym singlem z albumu była piosenka "The Block Party". Styl Lisy solo był nieco inny, niż z dziewczynami pod szyldem TLC. Lisa czuła się bardziej raperką niz piosenkarką, więc tego typu wykonań jest w jej solowej produkcji najwięcej. Także muzycznie brzmienie jest nieco mniej miękkie i ugładzone, niż TLC. Chwilami brzmi to jeszcze jak nie do końca wykrystalizowany eksperyment, ale na pewno warto posłuchać.
25 kwietnia, 2002 Lisa Lopez zginęła w wypadku samochodowym przebywając na wakacjach w Hondurasie. Oprócz niej w samochodzie jechało siedem innych osób. Nikt poza Lisą nie ucierpiał. Jak poinformowały władze Hondurasu, Lisa nie cierpiała, zginęła natychmiast. W maju 2007 skończyłaby 36 lat.

Lisa Lopez Tribute - Official TLC 3D DVD realese




wtorek, kwietnia 03, 2007

R. Kelly covers Vibe

Image Hosted by ImageShack.us


Bosz, kocham R. Kelly'ego. Serio. Tzn bądzmy szczerzy ze jest jakims zboczenicem i w miare badziewnym piosenkarzem ale ubostwiam jego single. Nic mnie tak nie rozsmiesza. Koles ma ukryty talent do robienia głupawych teledyskow i spiewania debilnych piosenek. No sami pomyslcie: "I believe I can fly"(no nie wiem co mnie w tej piosence smieszy ale jest boska), "If I could turn back the time" (to jodłowanie), "Step in the name of love" (mam stepować w imię miłosci??) no i wogole całe "Trapped in the closet" to jest po prostu ubaw po pachy. No i jeszcze np "Hotel" z Cassidym czy z kims gdzie jest w tej rózowej masce zorro. Mistrzowskie.
A ostatnio chodzi za mną boski singiel "Snake". Posmiejmy sie razem.

I wanna see you move your body like a snake!

Hahaha :)

piątek, marca 09, 2007

It was all a dream..

Dzis minęło 10 lat od smierci Notorious B.I.G. - jednej z niezapomnianych postaci hip hopu.

Pierwszy teledysk Biggiego.

Notorious B.I.G. - Juicy



Tutaj także pierwsze cameo Biggiego w teledysku: Craig Mack - Flava In Ya Ear