Pokazywanie postów oznaczonych etykietą macy gray. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą macy gray. Pokaż wszystkie posty

czwartek, kwietnia 12, 2007

Macy Gray w Polsce!


Macy Gray, 15 czerwca 2007, godz. 19:00, Warszawa, Amfiteatr w Parku Sowińskiego


Koncert Macy Gray odbędzie się 15.06. w warszawskim Parku Sowińskiego. Będzie to już drugi występ tej artystki w Polsce. Pierwszy przyciągnął komplet widzów do Sali Kongresowej. Agencja Good Music, która organizuje czerwcowy koncert zapewnia, że będzie to niepowtarzalna okazja dla tych, dla których bilet do Kongresowej okazał się zbyt drogi. "Bilety w przystępnej cenie, dostępne będą w sprzedaży od 10 kwietnia" - informują organizatorzy. Wstęp do Parku Sowińskiego od godziny 18.30.. Koncert o 20.00. Bilety dostępne będą w następujących punktach sprzedaży: Shortcut Traffic-Club, Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów, Ch Reduta, CH Wola Park oraz sieć Media Markt i Saturn. Sprzedaż ogólnopolska: sieć Ticketpro (http://www.ticketpro.pl/) oraz Eventim (http://www.eventim.pl/) oraz za pośrednictwem http://www.shortcut.pl/ oraz na www.goodmusic.com.pl. Ceny biletów zaczynają się od 100 zł.


Source:cgm.pl



Przy okazji kilka fotek z imprezy z okazji wydania najnowszego albumu Macy:

sobota, kwietnia 07, 2007

Nowy teledysk: Macy Gray

Z cyklu teledyski, które zapomniałam zapostować ;)


Macy Gray ft Natalie Cole - Finally Made Me Happy


niedziela, marca 18, 2007

Siostra poleca: Macy Gray - Big


01. Finally Made Me Happy (feat. Natalie Cole)
02. Shoo Be Doo
03. What I Gotta Do
04. Okay
05. Glad You're Here (feat. Fergie)
06. Ghetto Love
07. One For Me
08. Strange Behavior
09. Slowly
10. Get Out
11. Treat Me Like Money (feat. will.i.am)
12. Everybody


Przez pewnien czas wydawało się, że Macy Gray zamiast rozbijać ściany pomiędzy funkiem, rockiem i r&b tylko lekko się o nie obija. Po pierwszej sensacyjnej płycie Macy zapowiadała się na artystkę, która będzie wyznaczać nowe trendy w muzyce i podążać swoimi ścieżkami ale niestety coś się po drodze nieudało. Druga płyta była dosyć równa, natomiast na trzeciej Macy zagubiła się w bałaganie swojej liryki i średniawych produkcji. Ale to było zanim will.i.am i kilku innych uzdolnionych producentów wkroczyło w życie Gray. Teraz eklektyczna podróż pomiędzy gatunkami znowu stała się możliwa. Na nowej płycie Macy nie tylko podróżuje ale wręcz rozbija sie między gatunkami ale jest to rozwałka w najlepszym tego słowa znaczeniu. "Big" jak sugeruje tytuł to wielka płyta - odważna we wszystkich właściwych miejscach i wyciszona we wszystkich odpowiednich momentach. Pozornie poszarpana i niechlujna na zewnątrz ale wyraźnie zręcznie skonstruowana. A przede wszystkim nonszalancka i beztroska do granic możliwości. Gray przechodzi od utworów prawie musicalowych ("Finally Made Me Happy") przez kawałki popowe i soulowe ("What I Gotta Do" czy "Strange Behaviour") aż po lekko rockowe ("Get Out") czy w stylu disco ("Treat Me Like Your Money"). Wyjątkowy talent Macy sprawia, że często myślę o niej jak o kimś kto ma głos zbyt imponujący by zaśpiewac proste hooki i że potrzeba jej specyficznego rodzaju muzyki, na tle której zabrzmi najlepiej. Płyta "Big" udowadnia, że Gray potrafi rozciągnąc swój talent na wszelkie możliwe kolaboracje (Fergie!) czy produkcje (dance/rock/pop) pozostając przy tym charakterystyczną jak mało która artystka. Na płycie mamy okazje usłyszeć Natalie Cole w otwierającym mocnym numerze "Finally Made Me Happy", Nas udziela się w utworze "Ghetto Love". Wspomnianą Fergie, ujmująco i prosto wtóruje Macy przez cały utwór "Glad You're Here". Płyta sprawia ogólne wrażenie luźniej, niewyszukanej i trochę szalonej w stylistyce czyli w dwóch słowach "cała Macy". Gray robi swoje i robi to w wielkim stylu. She does her thing and she does it "Big"!


Premiera płyty 27 marca.
Pobierz/posłuchaj płyty "Big" a potem zakup ją w sklepie :)


I jeszcze dwie fotki promo - nowy look Macy.


sobota, lipca 29, 2006

Tracklista "Idlewild"


Już wiemy ile utworów pojawi się na Idlewild. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło oczywiście Sleepy'ego Browna, Scara, Lil Wayne'a, Snoop Dogg'a, Whild Peach, Macy Gray i uroczej Janelle Monae. Tracklista albumu poniżej:

01. Idlewild Intro
02. Mighty "O" - OutKast
03. Peaches - Big Boi f/Sleepy Brown
04. Idlewild Blue Don't Chu Worry 'Bout Me - Andre 3000
05. Infatuation - Big Boi f/Khujo
06. N2U - Big Boi f/Sleepy Brown
07. Morris Brown - Big Boi f/Scar & Sleepy Brown
08. Chronomentrophobia - Andre 3000
09. The Train - Big Boi f/Scar & Sleepy Brown
10. Life Is Like A Musical - Andre 3000
11. No Bootleg DVDs (Interlude)
12. Hollywood Divorce - OutKast f/Lil' Wayne & Snoop Dogg
13. Zora - Andre 3000
14. Call The Law - Big Boi f/Janelle Monae
15. Bamboo/Cross (Interlude)
16. Bugg Face - Big Boi
17. Makes No Sense At All - Andre 3000
18. In Your Dreams - Big Boi f/Sleepy Brown
19. Percival & Rooster (Idlewild Blues) - OutKast
20. Matron Angel - Andre 3000 f/Whild Peach
21. Greatest Show On Earth - Andre 3000 f/Macy Gray
22. You're Beautiful (Interlude)
23. When I Look Into Your Eyes - Andre 3000
24. Dyin' To Live - Andre 3000
25. A Bad Note - OutKast

sobota, lipca 01, 2006

Nowe kawałki Outkast. Idlewild w drodze.

Wraz z Cover Story w najnowszym magazynie Vibe pojawiły się dwa nowe kawałki zwiastujące nowy album duetu zatytułowany Idlewild.



Przypomnę, że album ukaże się 21 sierpnia i będzie to soundtrack do filmu o takim samym tytule. Oprócz Outkast na płycie pojawią się Sleepy Brown, Scar, Janelle Monae, Faizon Love, Jackie Long, Cicely Tyson, Ben Vereen, Paula Patton, Macy Gray, Patti LaBelle, Ving Rhames, Paula Jai Parker, Terrence Howard oraz Malinda Williams. Pierwszym kawałkiem wydanym na małym krążku jest The Mighty O - jedyny utwór na Idlewild, w którym udzielili się zarówno Big Boi jak i Andre 3000. Drugim singlem promującym wydawnictwo będzie solowy utwór Big Boi'a Morris Brown, w którym wokalnie wspomogli go Sleepy Brown i Scar. Klip do utworu został już nakręcony w LA i na dniach powinien trafić do mediów.

Tymczasem możecie pobrać już nowe utwory klikając na poniższe linki:
Big Boi Featuring Scar & Sleepy Brown - Morris Brown
Andre 3000 - Idlewild Blue (Don’tchu Worry ‘Bout Me)

W opinii mojej skromnej osoby, oba utwory biją na głowę The Mighty O. Szczególnie spodobał mi się utwór Andre, nawiązujący nieco do lat 30.

Na zakończenie jeszcze jeden link, gdzie możecie przeczytać artykuł z Vibe Magazine i ściągnąć m.in The Mighty O i In Due Time z Goodie Mobb.